Кам'янець-Подільський

- це загадкова квітка на камені, місто-легенда, початок заснування якого загубився в тисячоліттях історії унікального острова в каньйоні р.Смотрич.

Кам’янець-Подільський зовсім неординарне та непросте місто. По перше ніхто не знає з яких часів воно існує, хто його заснував, та хто побудував Замковий міст – який знаходиться в турецькому саркофазі. Саме поєднання різних культур на маленькому острові робить Кам’янець унікальним та неповторним!

Місто-музей Кам'янець-Подільський - один з найпопулярніших туристичних центрів України, третій за кількістю архітектурних пам'яток. 

Такого міста в Україні більше не має! Хто не був в Кам’янці-Подільському той не бачив Україну, адже саме тут переплелись традиції та долі цілих народів, які бажали володіти цією твердинею і тільки час розпорядився щоб центр Поділля перетворився на маленьке, з неповторною красою, спокійне містечко, що час від часу перетворюється на фестивальний центр України. Мало хто знає, але сучасну назву наше місто отримало лише в 14ст., а як воно називалось до того ніхто не знає, є лише теорії та легенди.

За однією із версій місто Кам’янець носило назву – ПЕТРИДАВА, що означало місто-камінь або місто на камені. Та і справді, якщо поглянути здалеку чи з кулі на Кам’янець-Подільський, а саме острів де розміщено Старе місто, ми побачемо великий камінь на якому розміщені кам’яні будинки. Центром Поділля до 1939 року був саме Кам’янець-Подільський який через недалекоглядність російських чиновників не зміг витримати економічної війни з новим містом – Проскуровим, і змушений був піти у тінь, а ще майже 100 років назад було втрачено статус центру Подільського єпископства.

Кам'янець-Подільський називають містом семи культур - за кількістю національностей проживали і привносили внесок у його створення. У різні часи тут проживали росіяни (українці), турки, татари, вірмени, євреї, литовці і, звичайно ж, поляки. Татари побудували першу фортецю; турки - мінарет, бастіони, для чогось, замурували римський арочний міст в кам'яний саркофаг; вірмени заснували найбільшу общину на Україні, багату на стільки, що королі польські брали кредит на військові потреби; євреї торгували; українці жили, працювали, будували ,; поляки воювали, будували і знову воювали (Єжи Володиєвський, який став для нас відомим за фільмом «Вогнем і мечем» загинув в Кам'янецької фортеці).

Кам'янець-Подільський відвідало чимало яскравих особистостей - Петро І, Катерина ІІ, Тарас Шевченко, Булгаков, служив упорядник російського тлумачного словника Даль, закінчив семінарію Михайло Достоєвський (батько Федора Достоєвського), Батюшков, Міцкевич, Леонтович, Сіцінський, королі й великі князі Польщі та Литви, султани Туреччини, українські гетьмани, польська Мата Харі - красуня Софія Потоцька.

Стара фортеця:

Стара фортеця

Приваблює відвідувачів своїм розташуванням, так як досить гарно виглядає на стародавніх скелях. Має унікальну історію та безліч таємниць, які є до сьогодні є нерозкритими. Замковий музей - місце, яке кожен має відвідати. Входить в список 7 чудес України.

Кафедральний костел

Кафедральний костел

Костел святих Петра і Павла не лише за досконалу архітектуру, в якій знайшли втілення майже всі архітектурні стилі (від романського до неоготики), а і завдяки значенню Кафедрального собору в духовному житті краю.

Смотрицький каньйон:

Стара фортеця

Був створений природою багато тисячоліть тому. В скелях каньйону закарбовано в камінь вимерлі рослини і тварини. Також вважається одним з наймальовничіших куточків Хмельниччини, так як в теплу пору тут цвіте та росте надзви­чайно велика кількість квітів та дерев.

Сон Лаури

Кафедральний костел

Це Лаура - дочка відомих магнатів, що трагічно загинула молодому віці. Поряд із згаслим факелом, як символом короткого, наче спалах, життя, - чи то ангел, чи то купідон.

Замковий міст:

Стара фортеця

Ця монолитна споруда, яка з'єднує острів Старого міста з фортецею, насправді являє собою таку собі кам'яну скриню (або, як кажуть науковці, саркофаг), який приховує всередині середньовічний арковий міст.

Стрімка Лань

Кафедральний костел

Був створений природою багато тисячоліть тому. В скелях каньйону закарбовано в камінь вимерлі рослини і тварини. Також вважається одним з наймальовничіших куточків Хмельниччини, так як в теплу пору тут цвіте та росте надзви­чайно велика кількість квітів та дерев.

Польська ратуша:

Стара фортеця

Була центром торгівельного і громадського життя в місті Кам'янці здавна була Центральна площа, за якою збереглась історична назва і по сьогодні, хоч зараз центр нашого міста за межами Старого, на Новому плані.